بلوک سیمانی تیرچه بلوک و یونولیت سقف ساختمان

بلوک سیمانی به قطعاتی گفته می شوند که معمولاً برای ساخت ساختمان ها یا دیوارها یا سقف ها کاربر دارند.بلوک های سیمانی در اندازه ها و ابعاد و با مصالح متفاوتی بسته به نیاز ساخته می شوند.سرعت دیوار چینی و ساخت سازه بنایی با آنها بسیار بیشتر از آجر یا قطعات کوچک تر مشابه است و از نظر قیمت ساخت نهایی نسبت به دیوارهای آجری کمی ارزان قیمت تر هستند.09190104898-آقای غلامیبلوک سیمانی

مزایای چسب بلوک سبک هبلکس

استفاده از چسب بلوک هبلکس مزایای بسیاری برای سازه و مجری ساختمان دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

کار با چسب بلوک هبلکس بسیار راحت است.

این نوع از ملات خشک به صورت آماده بوده و فقط کافی است تا با آب مخلوط شود که بتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

اجرای کف،دیوار و سقف با این نوع از ملات ها احتیاجی به مهارت خاصی نداشته و هر کس می تواند به راحتی آن را انجام دهد.

بنابراین سرعت ساختمان سازی با این نوع مصالح ساختمانی می تواند بسیار افزایش پیدا کند که دلیل آن سهولت در اجرا و وزن کم چسب بلوک هبلکس است.

قیمت بلوک سبک سیمانی

چسب بلوک هبلکس شوش می تواند فولاد را در مقابل زنگ زدگی حفظ کند.

ساختار این نوع از ملات سبب شده است تا واکنش پذیری فولاد در تماس با آن به شدت پایین آید و همین موضوع سبب بالا رفتن مقاومت چسب بلوک هبلکس در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آن می شود.

چسب بلوک سبک هبلکس گرگان چیزی به بار و وزن ساختمان اضافه نمی کند:

یکی از ویژگی های مهم ملات بلوک هبلکس آن است که به علت وزن سبکی که داشته به بار ساختمان هیچ وزنی اضافه نمی کند.

در واقع با جایگزین کردن ملات های سنگین سنتی با بلوک سبک هبلکس،سبب شده است که بار زیادی از ساختمان برداشته شود.

صادرات بلوک هبلکس دیواری

امروزه خرید و فروش بلوک هبلکس سیستان و بلوچستان به عنوان محصولی ارزشمند و کاربردی روند رو به رشدی را نشان می دهد.صادر کنندگان این محصول شرایط ویژه ای را برای خرید بلوک هبلکس از سوی بازارهای خارجی ایجاد کرده اند.امروزه انواع بلوک هبلکس در شرایط کاملاً ایده آلی در داخل کشور تولید می شوند.این مجموعه به صورت اینترنتی امکان خرید عمده انواع بلوک را در دسترس شما عزیزان قرار داده است تا به راحتی بتوانید با ما ارتباط بگیرید و سفارش خود را انجام بدهید.

قیمت بلوک سبک سیمانی

فروش مستقیم بلوک هبلکس دیواری توسط این سایت صورت می گیرد.ما به شما خرید مستقیم و بدون واسطه را پیشنهاد می دهیم.در روش آنلاین حاشیه سود واسطه ها حذف می گردد.از این رو مشتری بهتر است به فروشندگان ما مراجعه و بر اساس قیمت و کیفیت محصول مورد نظر اقدام به خرید کند.ما بهترین شرایط خرید را برای خریداران عمده از سمت تولید کنندگان فراهم کرده ایم.

لازم به ذکر است بدانید که بهترین قیمت بلوک سیمانی فوم دار در کشور ایران توسط این مجموعه عرضه می شود تا تمامی خریداران عمده ای که خواهان تهیه بلوک سیمانی سه جداره در حجم و اوزان بالا هستند با مراجعه مستقیم و بی واسطه به صورت کاملاً مطمئن خریداری کنند و از خریدی که در این زمینه انجام داده اند،رضایتمند باشند.قیمت برای خریداران عمده بلوک از فاکتورهای بسیار مهم است؛ از این رو به این دست از خریداران اطمینان می دهیم که خریدی خوب را تجربه خواهند کرد.

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی

اگر میخواهید بدانید قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی چقدر است و نحوه محاسبه دیوار چینی با بلوک سیمانی چه هزینه ای دارد این مقاله مناسب شماست.علاوه براین در ادامه می خوانید که هزینه دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی و … چقدر است؛ همچنین فروشگاه خرید لوازم و مصالح ساختمانی را برای تهیه بلوک سیمانی با قیمت مناسب معرفی کرده ایم.

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی چقدر است؟

برای اجرای پروژه هایی که با استفاده از بلوک سیمانی انجام می شود،لازم است بدانید قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی چقدر است تا بتوانید هزینه مصرف بلوک سیمانی در اجرای کار را محاسبه کنید.

برای اینکه بدانید قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی چقدر است لازم است بدانید به طور کلی،هزینه های بلوک سیمانی شامل چه مواردی است:

هزینه دیوار چینی معمولا شامل قیمت خرید بلوک سیمانی و حمل مصالح است.از دیگر هزینه های دیوار چینی با بلوک سیمانی،دستمزد کارگر و ملات مصرفی است.

بنابراین نحوه محاسبه دیوار چینی با بلوک سیمانی با در نظر گرفتن قیمت بلوک سیمانی و هزینه حمل،حقوق کارگر و هزینه خرید ملات ساختمانی خواهد بود.

به عنوان مثال برای خرید بلوک سیمانی مورد نیاز برای دیوار کشی دور ساختمان،نیاز به بلوک سیمانی سبک پوکه است.اما برای دیوار چینی دور باغ لازم است قیمت بلوک سیمانی دیوار باغ برای دیوار چینی با بلوک سیمانی را بدانید.بلوک سیمانی سنگین برای دیوار چینی با بلوک سیمانی استفاده می شود از همین بلوک نیز برای بدنه داخل چاه استفاده می شود.

این امکان وجود دارد که ابعاد بلوک هایی که استفاده می کنید یکسان نباشد،اما چیزی که به شما کمک می کند تا بلوک مناسب را انتخاب کنید،وزن بلوک سیمانی است.وزن بلوک سیمانی در محاسبه قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی مؤثر است:

1.وزن بلوک سیمانی سبک،حدود ۴ الی ۸ کیلوگرم

2.وزن بلوک سیمانی سنگین حدود ۱۲ الی ۱۶ کیلوگرم

نحوه محاسبه قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی

محاسبه تعداد بلوک سیمانی در یک متر مربع برای محاسبه قیمت تمام شده لازم است.فرض کنید طول دیوار باغ 100 متر است و ارتفاع آن 2 متر بلوک سیمانی است،برای اینکه دیوار چینی کنید چه تعدادی بلوک سیمانی لازم است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم،برای دیوار کشی دور باغ باید از بلوک سیمانی سنگین استفاده شود.وزن این بلوک تقریباً 12 کیلوگرم است و اندازه ابعاد آن ۲۰*۲۰*۴۰ است.اگر طول بلوک 40 سانتی متر باشد،13 عدد بلوک سیمانی برای هر یک متر دیوار چینی لازم است.

قیمت هر متر مربع بلوک سیمانی با توجه به نوع بلوک متفاوت است.بلوک سیمانی سنگین،بلوک سیمانی سبک،یا بلوک سیمانی سه جداره هر کدام قیمت متفاوت دارد.قیمت تمام شده یک متر مربع از هر نوع بلوک سیمانی با توجه به تفاوت وزن،متفاوت بوده و این هزینه با توجه به تغییرات قیمت بازار،به طور پیوسته در حال تغییر است.برای اطلاع از قیمت هر متر مربع بلوک ساختمانی از هر نوع،می توانید با پشتیبانی سایت خونه سازها تماس بگیرید.

نکات مهم در محاسبه قیمت تمام شده دیوار بلوک سیمانی

برای محاسبه قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی لازم است به موارد زیر توجه کنید:

بلوک سیمانی از چه نوعی است؟ بلوک سیمانی سبک،بلوک سیمانی سه جداره یا بلوک سیمانی سبک؟

محاسبه ستون برای دیوار کشی با بلوک سیمانی: برای دیوار کشی دور باغ و حتی داخل ساختمان لازم است ستون ها را محاسبه کنید و حدود هر 4 متر،یک ستون در نظر بگیرید.

نحوه محاسبه دیوار چینی با بلوک سیمانی برای دور باغ با محاسبه بلوک سنگین امکانپذیر است.این بلوک معمولا ارزان تر از سایر بلوک های جدید است.

تعداد بلوک سیمانی در یک متر مربع چقدر است؟ حدودا هر 13 عدد بلوک سیمانی سبک یا سنگین یک متر مربع است.

قیمت دیوار کشی با بلوک ساختمانی با توجه به تعداد بلوک مورد نیاز مشخص می شود.برای تعداد مورد نیاز بلوک سیمانی مورد نیاز،کافیست طول بلوک سیمانی را مد نظر داشته باشید زیرا طول بلوک سیمانی دو سایز است:

 1. سایز اول 40 سانتیمتر
 2. سایز دوم 50 سانتیمتر

اگر بلوک مورد نظر شما،طول 40 سانتیمتر است،به ازای هر یک متر دیوار چینی با بلوک سیمانی،نیاز به 13 عدد بلوک سیمانی دارید.

اگر بلوک مورد نظر شما،50 سانتیمتر است،به ازای هر یک متر دیوار چینی با بلوک سیمانی سبک یا سنگین،نیاز به 10 عدد بلوک دارید.

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی از خونه سازها

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی برای دیوار چینی باغ،دیوار چینی دور ساختمان و بلوک چینی چاه،متفاوت است.برای خرید بلوک سیمانی و محاسبه قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی می توانید وارد سایت خونه سازها شوید و با راهنمایی و مشاوره تیم خونه سازها،قیمت تمام شده و تعداد بلوک مورد نیاز،قیمت میلگرد و دستمزد چاه کن و کارگر دیوار کشی را محاسبه کنید.

سقف های سبک و ارزان برای ساختمان

در ساختمان سازی از مصالح مختلفی استفاده می شود.امروزه مهندسان ساختمان تمام توان خودرا براین گذاشته اند که سقف هایی برای ساختمان بسازند که علاوه بر کارایی بالا و سبک بودن،دارای قیمت مناسبی نیز باشند.درصورت وجود چنین شرایطی،متقاضیان می توانند با اطمینان از کیفیت و قیمت،از این نوع سقف ها بهره ببرند.وظیفه سقف در هر سازه ها پوشش اصلی برای سازه،جداسازی طبقات و حفظ مقاومت و یکپارچگی سازه می باشد.در دنیای امروز به امنیت،مقاومت و مصالح استفاده شده در ساختمان ها اهمیت بسیاری می دهند.از این رو؛ مهندسان ساختمان با استفاده از مصالح به روزتر و باکیفیت تر،سعی در ساخت سقف های سبک و ارزان و باامنیت بالا دارند.

سقف تیرچه بلوک

مهم ترین ویژگی های سقف خوب عبارتنداز:

 1. مقاومت و پایداری آن در برابر نیروهای وزن خود و بارهایی که قراراست سقف تحمل نماید؛ عمده ترین آن در بام،بار برف است.
 2. مقاومت دربرابر آب وهوا: سقف باید به وسیله ی مصالح عایق،از نفوذ رطوبت و صدا به داخل ساختمان جلوگیری کند.
 3. دوام قطعات و اجزای مختلف تشکیل دهنده ی سقف دربرابر فرسودگی
 4. مقاومت حرارتی دربرابر گرما و سرما و آتش سوزی از جمله ویژگی های یک سقف خوب است.
 5. سبک بودن و قیمت مناسب آن با شرایط اقتصادی امروز،از مهمترین ویژگی های یک سقف مناسب است.

انواع سقف های سبک

سقف های جدید که با استفاده از مصالح ساختمانی پیشرفته و شیوه های جدید ساخت وساز،ساخته می شوند،نقش مهمی را در مقاوم سازی سازه های امروزی و افزایش سرعت اجرای پروژه ها ایفا می کنند.در ادامه اسامی انواع سقف را مشاهده می کنید.

 1. سقف تیرچه یونولیت یا تیرچه بلوک
 2. سقف تیرچه دال بتنی
 3. سقف عرشه فولادی
 4. سقف تیرچه کرومیت
 5. سقف وافل
 6. سقف یوبوت
 7. سقف متحرک
 8. سقف کاذب
 9. سقف کامپوزیت
 10. سقف تیردال
 11. سقف پیش تنیده
 12. سقف سبک LCP
 13. سقف کوبیاس

همانطورکه مشاهده می کنید،برای اجرای یک پروژه ساختمانی انواع مختلف سقف وجود دارند.سقف ها بسته به نوع مصالح و نحوه پیاده سازی،ویژگی های متفاوتی دارند.

در ادامه به توضیح یکی از سقف های متداولی که در اکثر سازه های مسکونی ایران مشاهده می شود و قیمت اجرای مناسب تری دارد،یعنی سقف تیرچه بلوک می پردازیم.
سقف تیرچه یونولیت یا تیرچه بلوک

سقف تیرچه بلوک ازجمله سقف های سبک و ارزان به شمار می رود.تیرچه های جدید سقف ساختمان از بلوک های فوق سبک و پوشش بتن ساخته می شود،همین مسئله به سبک بودن و مستحکم بودن آن می افزاید.سقف های تیرچه بلوکی از تیرچه،بلوک پرکننده آکاستیو و آرماتور حرارتی و تقویتی و نهایتا بتن تشکیل شده اند.سقف سبک وارزان به سقف هایی که محتوای بتن آنها کم باشد تا وزن کاهش پیدا کند و محتوای فولاد آنها کم باشد تا قیمت آنها کاهش پیدا کند،گفته می شود.از نظر وزنی سقف های تیرچه بلوک به دلیل محتوای کم بتن از همه ی سقف ها سبک تر است و از نظر هزینه سقف های تیرچه بلوک از همه ارزان تر هستند.

سقف تیرچه یونولیت

مراحل گوناگون اجرای سقف تیرچه یونولیت یونولیت سقف ساختمان

سازه های بتنی به صورت ترکیبی از فولاد و بتن اجرا می شوند که ایجاد تناسب بین آنها و هماهنگی بین مقاومت تنشی و کششی آنها بسیار مهم است.در سقف تیرچه بلوک،بلوک ها نقش سازه ای ندارند و تنها به عنوان پرکننده فضا مورد استفاده قرار می گیرند.از این نوع سقف در ساختمان هایی که اسکلت فلزی،بتنی و آجری دارند استفاده می شود.

درکل مراحل اجرای کار عبارتنداز:

 1. حمل وجابجایی تیرچه
 2. نصب تیرچه برروی دیوار
 3. نصب سیستم حامی تیرچه یا شمع بندی
 4. قرار دادن بلوک یا فوم یونولیت بین تیرچه ها
 5. استفاده از میلگرد به صورت حرارتی
 6. قالب گذاری اطراف سقف
 7. بتن ریزی اولیه

شیب بندی نهایی

درابتدای کار تیرهای اصلی با اسکلت فلزی یا بتنی باید اجرا شوند و سپس بین آنها تیرچه های پاشنه بتنی اجرا می شود و از زیر سقف برای پایداری آن در حین عملیات ساختمانی اقدام به شمع گذاری می شود.سپس بلوک های سفالی یا سیمانی بین تیرچه ها کشیده می شوند.اگر در بخشی بلوک کامل جا نشود،باید بلوک ها بااستفاده از راسته بر در اندازه موردنظر بریده شوند و سپس جاگذاری شوند.پس از چیدن بلوک ها آرماتوربندی انجام می شود و اقدام به بتن ریزی می شود.نگهداری از بتن با آبیاری آن بین هفت تا ده روز انجام می شود.

اجرای سقف تیرچه بلوک به عنوان بخش مهمی از سازه های بتنی و فلزی مورداستفاده قرار می گیرد و از لحاظ استحکام و پایداری در سطح بسیار بالایی قراردارد.
دستگاه های موردنیاز برای اجرای سقف تیرچه بلوک:

 1. فرز
 2. قیچی آرماتوربری
 3. انبر آرماتوربندی
 4. جرثقیل (درصورت لزوم)
 5. چکش قالب های دستگاه های بتن ریزی (پمپ بتن و ویبراتور)

مزایای سقف تیرچه یونولیتسقف تیرچه یونولیت

 1. به وسیله ی قالب بندی،بتن زیر تار خنثی حذف شده و بارمرده سقف کاهش می یابد.
 2. به طورکلی عملکرد مناسبی دربرابر نیروهای واردشده مانند زلزله و باد دارد.
 3. وزن کم تیرچه ها موجب حمل و نصب آسان توسط کارگران و بدون نیاز به جرثقیل شده است.
 4. عایق صوتی و حرارتی مناسبی است.

درصورتی که از یونولیت های غیراشتعال پذیر استفاده شود،مقاومت خوبی دربرابر آتش سوزی خواهندداشت.

سقف های تیرچه یونولیت توخالی هستند و به دلیل وجود بتن در پاشنه تیرچه ها باعث می شود حجم بتن موردنیاز کاهش یابد که این امر موجب کاهش هزینه ها نیز می شود.

قیمت هر متر تیرچه

زمانی که میخواهیم ساختمان سازی را آغاز کنیم،لازم است که درمورد همه چیز مربوط به ساخت آن اطلاعات جامع و کاملی در دست داشته باشیم.جدا از همه ی بحث ها در زمینه ی ساخت ساختمان،آگاهی داشتن از قیمت انواع مصالح یکی از مطالب مهم است که نباید از آن غافل شویم.نکته مهمی که در زمینه قیمت مصالح وجود دارد،این است که قیمت مصالح باتوجه به وضعیت نوسانات بازار دائما تغییر می کند؛ پس حتما به این موضوع دقت داشته باشید.قیمتی که برای تیرچه بتنی در بازار ارائه می شود،برای هر مترمربع از این کالا می باشد.البته باید بدانید که محصول به متر هم خرید و فروش می شود اما هرگز این کالا با واحد وزن و کیلو فروخته نمی شود.برآورد قیمت سقف تیرچه بلوک کار سختی نیست و شما می توانید بادردست داشتن یک نقشه کامل و دقیق،قیمت آن را محاسبه کنید.

قیمت تیرچه

می توان گفت قیمت تیرچه بلوک درسال 1401 به دلیل نوسانات بازار و افزایش نرخ تولید میلگرد،نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.این نکته هم قابل توجه است که قیمت تیرچه در چندماه گذشته،7 تا 20 درصد دچار افزایش قیمت شده است.شما می توانید در بازارهای معتبر خرید و فروش تیرچه،قیمت هر متر تیرچه را جست وجو کنید.

سخن پایانی

ما دراین مقاله سعی کردیم شما را با ویژگی های سقف های سبک و سقف تیرچه بلوک آشنا کنیم.شما می توانید بااستفاده از این اطلاعات،از سقف مناسب استفاده کرده و از امنیت ساختمان خود مطمئن باشید.اگر قصد استفاده تیرچه با کیفیت در سازه خود را دارید،می توانید به فروشگاه تیرچه پایدار مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.برای ثبت سفارش و خرید محصول با شماره 02122870976 تماس حاصل نمایید.

خانهسئوالاتارتباط با مادرباره ما